Do čela CDU míří Krampová-Karrenbauerová

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Nová předsedkyně CDU
Nová předsedkyně CDU Zdroj: Fabian Bimmer/Reuters
Německo - Do čela Křesťanskodemokratické unie (CDU) zasedne nová předsedkyně Annegret Krampová-Karrenbauerová. Ve druhém kole, které proběhlo 7. prosince, získala z celkových 999 hlasů o 35 hlasů více než její protivník Friedrich Merz, bývalý šéf poslanců konzervativní unie CDU/CSU. Poprvé se od roku 1971 zúčastnil volby o post předsedy CDU více než jeden kandidát. 

Po více než 18 letech skončila v čele CDU Angela Merkelová. Kancléřkou však chce být nadále. Nástupkyní Merkelové se stala dosavadní generální tajemnice CDU Annegret Krampová-Karrenbauerová. Její jméno se často, i v médiích, používá ve zkratce AKK. I přesto, že počty hlasů byly velice vyrovnané a strana se rozdělila víceméně na půl, nechala se Krampová-Karrenbauerová slyšet, že pro ni tu neexistuje liberální CDU a konzervativní CDU, ale jsou jedna rodina. 

Krampová-Karrenbauerová dostala přezdívku „mini-Merkel" kvůli jejím blízkým politickým názorům s její předchůdkyní. Nynější předsedkyně CDU přezdívku ale nemá ráda a říká, že není malou verzí Merkelové, ale svou vlastní osobou. Sama tvrdí, že je narozdíl od Merkelové proti sňatkům homosexuálů. Četla jsem hodně o tom, jaká jsem a kdo jsem: „mini", kopie, víceméně stejná. Vážení delegáti, stojím tady před vámi taková, jaká jsem a jakou mě život učinil a jsem na to hrdá,“ říká Krampová-Karrenbauerová. 

Kdo je Annegret Krampová-Karrenbauerová alias AKK:

  • Vystudovala právo a politologii na univerzitě v Trevíru a Sárské univerzitě.

 

  • Magisterský titul získala v roce 1990 (obor politologie)

 

  • Do strany CDU vstoupila v roce 1981

 

  • Od roku 2010 je členkou předsednictva strany

 

  • Od září 1999 do března 2018 byla členkou sárského parlamentu (mezi lety 2000 až 2011 postupně zastávala post sárské ministryně vnitra, vzdělání a kultury a práce a sociálních věcí)

 

  • V roce 2016 obdržela nejvyšší francouzské státní vyznamenání Řád čestné legie

 

  • Post generální tajemnice CDU vykonávala od února 2018 (do funkce ji zvolilo 98,9 procenta hlasujících)
Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Červen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace