Do uzavřených oblastí na Olomoucku se vrátily vlaky

Ohodnoťte tento článek
(2 hlasů)
Spěšný vlak ve stanici Červenka
Spěšný vlak ve stanici Červenka Zdroj: SPH
Litovel/Uničov - S ukončením izolace 21 měst a obcí na Olomoucku v pondělí přestal platit zákaz zastavování vlaků v dotčených stanicích. Po železnici se tak cestující opět dostanou jak do Červenky, tak i do Litovle a Uničova. Rozhodlo o tom vedení olomoucké Krajské hygienické stanice v součinnosti s Českými drahami a Správou železnic.

Nejvíce zrušením zastavování vlaků utrpěla aglomerace Litovle. Ve stanici Červenka, která se nachází na samém okraji postiženého území, totiž zastavují i důležité mezistátní expresy do Prahy a Žiliny (v současné době dočasně zkrácené do Horní Lidče). Po dobu karantény na hlavní trati Červenkou jen projížděly. Cestující tedy ani nemohli z vlaku vystoupit. První cestující dorazili do Červenky v pondělí o čtvrté hodině ranní. Na expresy do Prahy si však místní budou muset ještě nějakou chvíli počkat, protože nyní jezdí pouze v úseku Horní Lideč - Olomouc a zpět. Dopravní obslužnost je tak zajištěna primárně osobními vlaky ve směru Olomouc a Zábřeh na Moravě.

Stanice v Července slouží i jako přestupní pro cestující jedoucí do centra Litovle a dále na Senici na Hané. Provoz na zdejší lokální trati musel být ze dne na den přerušen, jelikož hned několikrát protíná uzavřenou oblast, a to na území města Litovel a v nedaleké vesnici Myslechovice, která se také ocitla v izolaci. Vlaky se sem vrátily o den později, než tomu bylo u Červenky a Uničova.

„V návaznosti na rozhodnutí Krajské hygienické stanice Olomouckého kraje o ukončení karantény v oblasti Litovelska a Uničovska je od pondělí opět obnoveno zastavování vlaků v Července a Uničově, od úterý pak i v úseku Červenka - Senice na Hané," řekla mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová.

Nadále nepojedou pouze tři ranní spoje, a to kvůli uzavření všech škol v okolí. Ostatní spoje jezdí bez omezení, jejich vytíženost je ovšem minimální.

Uničovem projíždíme, nevystupujte!

Mimořádná opatření se dotkla i železniční dopravy na Uničovsku. Osobní i spěšné vlaky stanici Uničov projížděly, stejně jako zastávku Uničov–zastávka, nacházející se v těsné blízkosti závodu UNEX. Provoz v této továrně po dobu izolace sice neutichl, ale pracovali zde pouze lidé z uzavřené oblasti. Podle mluvčího Uničovských strojíren Borise Keky měli všichni zaměstnanci ochranné pomůcky a dodržovali bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo k případnému přenosu nemoci COVID-19.

Cestující mířící z obcí za Uničovem do Olomouce se tak museli vypořádat s nejednou mimořádností. Nejdříve projeli celým územím města Uničova, následně museli ve Šternberku vystoupit a přestoupit na autobusy náhradní dopravy, které je dovezly do cílové stanice. Ty jezdí kvůli dlouhodobé výluce související s elektrifikací úseku Olomouc hl.n. – Šternberk až do prosince. Ani po konci karantény Uničovska se tak cestující nedočkají obnovení provozu na celé trati.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Srpen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace