Instagram zvažoval, že skryje ukazatel počtu „lajků“ u sdílených fotek

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Logo Instagramu
Logo Instagramu Zdroj: Neowin
 Svět – Instagram zvažoval odebrání ukazatele počtu „lajků“ u sdílených příspěvků. Tuto nevydanou funkci objevil v neděli code hunter Jane Wongová.

„Instagram chce, aby se vaši sledující zaměřili spíše na to, co sdílíte a ne na počet lidí, kteří vám na fotku dali like," uvedla Wongová. Jenom osoba, která fotku sdílela, může ukazatel vidět. Instagram k situaci uvedl, že tuto funkci nijak netestoval. „Tohle momentálně netestujeme, ale snažíme se najít cestu, jak na instagramu snížit nátlak," řekl mluvčí Instagramu pro The Verge.

Podrobnosti testu přicházejí jen pár dní poté, co the Independent uvedl, že kancelář britského informačního komisaře doporučila, aby sociální platformy, jako Instagram a Snapchat, začali nabízet možnost skrytí těch ukazatelů, které ve své podstatě neustále nabádají uživatele k přidávání dalších a dalších příspěvků. Agentura tyto funkce chce zakázat hlavně kvůli ochraně a soukromí nejmladších uživatelů.

Lidé na tuto změnu mají různé názory. Na internetu se vedou debaty o tom, zda je změna opravdu potřebná a jestli je to krok kupředu, či naopak. Většina těch, kteří jsou pro změnu, argumentují hlavně tím, že je demoralizující, když jejich příspěvek dostane malý počet kladných ohodnocení. Opačná strana zase tvrdí, že bez těchto ukazatelů nemá smysl na sociální sítě cokoliv přidávat.

 

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Květen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace