Jogíni v Praze uspořádají mezinárodní konferenci o míru

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Logo systému Jóga v denním životě
Logo systému Jóga v denním životě Zdroj: joga.cz
Praha – Na své si v neděli 4. prosince přijdou všichni milovníci jógy. V pražské Lucerně se totiž od devíti hodin dopoledne bude konat mezinárodní konference nazvaná Jóga v denním životě – cesta k nenásilí a světovému míru. Proběhne jen několik dní poté, co UNESCO prohlásilo jógu za kulturní dědictví celého lidstva a jejím cílem je podpořit úsilí OSN o posílení světového míru a nenásilí pomocí jógových principů.

Mezi několika sty delegáty na konferenci dorazí například slovinská ministryně rozvoje Alenka Smerkolj, předseda poradního výboru Mezinárodní mírové nadace kníže Alfred z Lichtenštejna a poradkyně předsedy vlády ČR Alena Gajdůšková.

Konference se také zúčastní indický jógový mistr višvaguru Mahéšvaránanda, který je zakladatelem systému Jóga v denním životě. Na myšlenku konference o světovém míru naváže od dvou hodin odpoledne veřejnou přednáškou na téma využití jógy proti stresu, která bude trvat tři hodiny. Posluchačům během ní poradí, jak vést harmonický a šťastný život v dnešním hektickém světě a jak dosáhnout harmonie těla, mysli a duše. Součástí programu bude i hudební vystoupení a meditace pro vnitřní mír. Konferenci  i přednášku bude tlumočník překládat do češtiny.

Jóga v denním životě je systém propojující starodávnou jógovou tradici s výsledky bádání moderní vědy. Jeho snahou je přizpůsobit indický soubor cvičení a meditací pro život v současné evropské společnosti.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Srpen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace