Kam na procházku v době nouzového stavu? V botanické zahradě v Praze vrcholí jaro

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Botanická zahrada Praha
Botanická zahrada Praha Zdroj: https://www.facebook.com/BotanickazahradahlmPrahy/
Od dnešního dne vláda zrušila zákaz volného pohybu osob. Lidé se již budou moci pohybovat po skupinách čítající deset lidí. Mnoho lidí si proto může klást otázku, kam se dá jít si provětrat hlavu. Řešení nabízí botanická zahrada Praha v Praze-Tróji, která tento týden otevřela po více než měsíci svou venkovní expozici.

V botanické zahradě Praha minulý měsíc právě probíhala rozsáhlá výstava orchidejí nesoucí název Miniatury a giganti Ekvádoru. Celou akci však narušilo nařízení vlády o zákazu pořádání hromadných akcí a následná celostátní karanténa.

Tento týden však opět otevřela své brány a láká návštěvníky alespoň na venkovní expozici. Skleník Fata Morgana, ve kterém se konala výstava orchidejí napříč březnem, zůstává stále uzavřený veřejnosti.

Jaro je v plném proudu

Naštěstí ani to však nebrání návštěvníkům vidět její rostlinné chlouby, celá venkovní expozice totiž rozkvétá v celé své kráse. Samotná botanická zahrada se na svých sociálních sítích pyšně chlubí rozkvetlými sakurami, magnoliemi, šeříky, záhony tulipánů a mnoha dalšími rozkvetlými stromy a květinami.

„Botanická zahrada je s přicházejícím jarem plná kvetoucích rostlin a jsem rád, že o tu nádheru zájemci zcela nepřijdou. Návštěvníci nyní mohou opět obdivovat vzácné skvosty našich sbírek, samozřejmě za podmínek dodržování veškerých nařízení souvisejících s prevencí šíření nemoci COVID-19,“ uvedl na oficiálních stránkách botanické zahrady její ředitel Bohumil Černý.

Vedení zahrady rovněž upozorňuje na trvající opatření a apeluje na návštěvníky, aby při návštěvě zahrady dodržovali předepsané rozestupy dvou metrů a měli zakrytá ústa a nos. Informace o otevírací době a dalších omezeních je možno nalézt na oficiálních stránkách botanické zahrady.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Leden 2021 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace