Knižní festival Ostrava nalákal návštěvníky na bohatý program

Ohodnoťte tento článek
(2 hlasů)
Prostor dostala zavedená nakladatelství i úplně nové projekty
Prostor dostala zavedená nakladatelství i úplně nové projekty Zdroj: Eliška Šťastná
Ostrava - Komiksy, influenceři i výročí pádu totality. Taková byla témata Knižního festivalu Ostrava. Ten přilákal první březnový víkend na Výstaviště Černá louka velké množství hostů, a to zejména na bohatý doprovodný program a tematickou pluralitu.

Na své si přišli fanoušci všech možných žánrů. Své místo na festivalu měli i začínající autoři. Celkem svá díla a produkty představilo na 60 vystavujících. Pro návštěvníky byl připravený bohatý program zahrnující besedy, autogramiády i kreativní workshopy. Každý ze tří dnů festivalu měl vlastní tematický program. Pátek byl věnovaný komiksům, sci-fi a fantasy literatuře, sobota patřila youtuberům, médiím a fake news a neděle byla zasvěcená svobodě, lidským právům a válečným konfliktům.

Během festivalu vystoupilo na 70 hostů, nechyběly ani známé osobnosti jako youtuber Karel „Kovy“ Kovář, šéfredaktor časopisu Respekt Erik Tabery, komentátor Jindřich Šídlo nebo fotograf Stanislav Krupař.

Festival navazuje na osmiletou tradici knižních veletrhů každoročně pořádaných na Výstavišti Černá louka. Z kapacitních důvodů neprobíhal samostatně, ale souběžně s veletrhem Dovolená, na kterém se prezentovaly cestovní kanceláře a informační centra českých měst.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Červen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace