Lavičky s oteklými kotníky upozorní na rizika vzniku srdečních onemocnění

Ohodnoťte tento článek
(1 Hlasovat)
Chronické srdeční selhání má několik projevů, oteklé kotníky jsou jen jedním z nich
Chronické srdeční selhání má několik projevů, oteklé kotníky jsou jen jedním z nich Zdroj: Ruku na srdce
Olomouc – Chronické srdeční selhání je civilizačních onemocnění, kterým trpí až každý pátý člověk starší 40 let. Účinnou prevencí přitom může být i dostatečný a pravidelný pohyb. Jak by měl vypadat a co dalšího lze proti nemoci dělat se zájemci dozví na Pacientském dni Fakultní nemocnice Olomouc, který proběhne v pátek 11. záři od 9 do 12 hodin na Výstavišti Flora.

„Příchozí se zde dozvědí zajímavé informace o zdraví srdce, o chronickém srdečním selhání, budou moci konzultovat na čerstvém vzduchu s kardiology z Fakultní nemocnice Olomouc a vyzkoušejí si i cvičení pro zdraví jejich srdce,“ zve Miloš Táborský, přednosta I. Interní kliniky kardiologické Fakultní nemocnice Olomouc.

Mapa_trasa_Olomouc.jpg

Sledování kondice
Zároveň s tím organizace Ruku na srdce zpřístupní Srdeční procházkovou trasu. Ta je dlouhá asi 500 metrů a je lemovaná oranžovými židlemi s oteklými kotníky jakožto jedním z příznaků nemoci, informačními tabulemi a značená je symbolem ruky na srdci.

„Srdeční procházková trasa může pacientům pomoci k pravidelnému sledování jejich kondice. Pokud pacient, který využívá trasu k procházkám pravidelně a nikdy mu nedělala problém, začne mít náhle potíž s jejím zvládnutím, a to například tak, že se nadměrně zadýchává a je unavený, ačkoli se tyto obtíže při jiných pravidelných procházkách dosud nedostavovaly, může mu tím tělo naznačovat, že se na jeho zdravotním stavu něco změnilo a je třeba se obrátit na ošetřujícího lékaře,“ vysvětluje Kristýna Hudeová.

První trasa byla otevřena loni v Praze, letos se projekt rozšíří do Olomouce, Hradce Králové a Plzně. Židle budou v parku stát do 12. října.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Listopad 2020 »
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace