Lavičky s Wi-Fi se objeví v Olomouci

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Lavičky jako nabíječka na mobil
Lavičky jako nabíječka na mobil Zdroj: www.olomouc.eu
Olomouc-Město se letos dočká nečekané modernizace, a to v podobě inteligentních laviček, které nabízejí i jiné služby než pouhou možnost posezení. V lavičkách budou zabudované zásuvky a USB zdířky, kde si uživatel může dobít mobilní telefon. Zároveň se jedná o zdroj bezdrátového internetového signálu s dosahem čtyř metrů a jako bonus jsou schopné osvítit okruh dvou metrů díky nočnímu dekorativnímu osvětlení. Jejich největším plusem jsou však nízké provozní náklady, horní část totiž tvoří solární panely.

Jsou to velmi praktická, účelná a současně dobře vyhlížející zařízení, která nepochybně i v Olomouci najdou řadu příznivců. Z evropských měst, kde už takový mobiliář slouží veřejnosti, jsou jen dobré reference,“ uvedl na adresu laviček primátor Antonín Staněk, který byl iniciátorem tohoto nákupu. „Umístěné budou ve Smetanových sadech u hudebního altánu, na třídě Svobody a v Rožňavské ulici,“ dodal primátor Staněk. Bude se tedy jednat o tři kusy, přičemž cena jednoho činí přes tři tisíce eur.

Přes vyššií cenu je zásadní technickou výhodou těchto laviček nepřetržitý počítačový dozor na dálku, který vyhodnocuje správnost provozu každých patnáct minut. Zařízení má ve výbavě navíc i senzory na shromažďování informací (například údaje o provozu a využití dobíjení, atd.).

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Květen 2018 »
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace