Legendární designér Jony Ive definitivně opustil Apple a zakládá vlastní firmu

Ohodnoťte tento článek
(6 hlasů)
Legendární designér Jony Ive definitivně opustil Apple a zakládá vlastní firmu Zdroj: James Martin/CNET
Hlavní designér společnosti Apple a úzký spolupracovník Steva Jobse Sir Jonathan Ive, minulý týden definitivně opustil firmu a rozhodl se jít dál vlastním směrem. Jony je považován za ikonu, která navrhovala přístroje s logem nakousnutého jablka přes 20 let. Jeho odchod z pozice zaměstnance zapříčinil pád akcií společnosti o 1 %.

 Sir Jony Ive se se svým kolegou Marcem Newsonem rozhodli založit vlastní designové studio LoveFrom, které má začít fungovat v dalším roce. Hlavním klientem jejich studia by měl být Apple, takže Ivovo rozhodnutí neznamená definitivní ukončení spolupráce s tímto podnikem. Obě společnosti ale budou majetkově nezávislé.

„Mám naprostou důvěru ve své kolegy designéry v Applu, kteří zůstávají mými nejbližšími přáteli, a těším se na spolupráci s nimi po mnoho dalších let,” prohlásil již dříve Ive.

V Applu začal pracovat v roce 1992, tehdy pomáhal s vývojem předchůdců iPhonů a iPadů a přispíval tak k oživení firmy. Od roku 1997 se stal šéfdesignerem a úzkým spolupracovníkem zakladatele Steva Jobse a současného ředitele Tima Cooka. V posledních letech se věnoval mimo jiné i výstavbě Apple Parku, který nyní patří mezi nejdražší stavby světa.

„Jony je výjimečnou postavou ve světě designu a jeho zásluhy ve společnosti Apple nemohou být dost dobře oceněny. Počínaje přelomovým iMacem v roce 1988 až po nebývalé ambice s Apple Parkem, do kterého v poslední době vkládal tolik energie a péče,“ uvedl ve svém prohlášení Tim Cook.

Prodej nejnovějších produktů jako je Apple Watch a Airpods roste, ale prodej iPhonů za poslední čtvrtletí velmi rychle klesá, proto odchod designéra, který jim dal tvář, nepřichází ve vhodné době. Jeho místo nyní zastávají Evans Hankey a Alan Dye. V únoru také opustila firmu Angela Ahrendts, která byla viceprezidentkou maloobchodu.

Sir Jonathan Ive se narodil v roce 1967 v Londýně, v roce 2006 byl vyznamenán řádem britského impéria a poté povýšen do hodnosti rytíře.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Březen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace