Letošní filmový festival v Cannes se kvůli koronaviru odkládá

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Proslulý červený koberec letos v květnu režiséry a hvězdy nepřivítá
Proslulý červený koberec letos v květnu režiséry a hvězdy nepřivítá Zdroj: Hermann Traub, Pixabay
Cannes - Každoroční mezinárodní filmový festival pořádaný na francouské riviéře odkládá svůj obvyklý květnový termín. Zvažuje se jeho konání v červnu nebo červenci a také další alternativní možnosti.

 Od roku 1946 se každým rokem koná nejprestižnejší kinematografický festival, který je celosvětově sledovanou událostí. Tento rok měl probíhat na azurovém pobřeží francouského letoviska v Cannes od 12. do 23. května. Jeho 73. ročník ale zasáhlo všudypřítomné virové onemocnění COVID-19 a pořadatelé se rozhodli termín zahájení odložit. Nyní jednají s francouzskou vládou a představiteli města Cannes o termínech konání v červnu nebo červenci. „Jakmile nám vývoj francouzské a mezinárodní zdravotní situace umožní posoudit skutečné možnosti, oznámíme své rozhodnutí,“ uvedli organizátoři festivalu.Festival totiž není pro případy úplného zrušení pojištěn.

„Naše myšlenky patří obětem koronaviru a vyjadřujeme solidaritu všem, kteří s touto nemocí bojují,“ uvádí organizátoři na webových stránkách festivalu. Pořadatelé festivalu také vyjadřují podporu těm, kteří všechny důrazně vyzývají aby respektovali obecná omezení a žádají v těchto těžkých dobách o projevení solidarity s celým světem. 

Další otazník visí nad filmovým trhem Marché du film, který porobíhá současně. Skupina nezávislých filmových společností vedená agenturou CAA přišla s nápadem virtuálního trhu, kde by byly jednotlivé projekty a filmy představeny. 

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Květen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace