MF Dnes vydala lživý článek, prý šlo o editorskou chybu

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Článek v MF Dnes
Článek v MF Dnes Zdroj: facebook.com/BarKteryNeexistuje
Brno – V pátek odpoledne na oficiálním facebookovém profilu brněnského Baru, který neexistuje vyšlo vyjádření k článku v MF Dnes ohledně elektronické evidence tržeb (EET). Majitelé se v příspěvků vůči článku ohrazují s tím, že článek píše pravý opak odpovědí, které poskytli v anketě.

Článek MF Dnes s titulkem EET: apokalypsa nenastala předkládá získané informace od majitelů podniků, kde byla nově zavedena elektronická evidence tržeb. Popisuje, jak v podnicích EET funguje v praxi. V článku se ale objevilo vyjádření spolumajitelů brněnských podniků Baru, který neexistuje a Super Panda Circus vůči této novince, který vyznívá negativně. Podle nich je ale jejich vyjádření v deníku v rozporu s odpovědmi, které poskytli redaktorce. V článku se píše, že od ledna začnou jejich podniky zdražovat v důsledku nákladů na EET. „Vzhledem k tomu, že jsme POS (z angl. Point-of-sale, tedy místo s elektronickým platebním terminálem, pozn. red.) systém používali v našich podnicích již před zavedením EET, tak jsme tuto otázku nemuseli řešit,“ odpovídají Andrej Vališ a Honza Vlachynský, majitelé obou podniků, v originálním dotazníku. Ke konkrétní otázce zdražení se navíc vyjadřovali dodatečně v sms přímo redaktorce, s tím, že zdražovat nebudou.

Příspěvek Vališe a Vlachynského, na facebookových stránkách Baru, který neexistuje, vzbudil velký ohlas na sociální síti. Po pěti hodinách od zveřejnění měl příspěvek přes 1500 reakcí, přes 80 komentářů a téměř 1900 sdílení. Autoři ke sdělení přiložili originální dotazník s odpověďmi, kde je možné vidět protichůdné odpovědi od těch, které vyšli oficiálně v pátečním vydání deníku.

MF Dnes se již vyjádřila k problému s tím, že došlo k záměně dat při zpracování a editování informací z celkem 76 anket. V sobotním vydání deníku by proto měla vyjít omluva vlastníkům brněnských podniků, kteří byli v článku poškozeni.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Srpen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace