Ministerstvo souhlasí s rozšířením ostravské spalovny, bouří se město, kraj i místní

Ohodnoťte tento článek
(1 Hlasovat)
Spalovna nebezpečných odpadů v Ostravě
Spalovna nebezpečných odpadů v Ostravě Zdroj: arnika.cz
Ostrava - Ministerstvo životního prostředí ve středu udělilo souhlas s rozšířením spalovny nebezpečného odpadu v Ostravě-Mariánských Horách. Proti bylo jak město, tak městské obvody, Moravskoslezský kraj i obyvatelé.

“Zase jde vidět, jak na nás tady Pražáci uplně kašlou, je to hnus,” říká šedesátiletý Milan Fousek, který bydlí poblíž Mariánských Hor více než dvacet let. “Když jsem to četl v novinách, říkal jsem si, co to sedí na ministerstvu za hlupáky,” dodal.

Podobně rozhořčený je kvůli rozhodnutí i ostravský primátor Tomáš Macura. „Stanovisko je postaveno na tom, že údajně ten projekt více škodlivin odebere, než přidá. Ale ta úvaha je pro mě úplně bizarní,“ uvedl.

Ministerstvo životního prosředí ve svém stanovisku uvádí, že stanovilo investorovi jedenáct závazných podmínek, které musí dodržet - a díky nim kompenzuje situaci. “Ministerstvo pak nemá podle evropské směrnice EIA jinou možnost než vydat souhlasné stanovisko,” stojí dále ve zprávě. Podle Macury je však opatření nedostatečné. ”Považovat toto za kompenzační opatření považuju za výsměch,” uvedl.

Vedení města nyní zjišťuje, jaké kroky může proti rozšíření spalovny podniknout. Stanovisko je však neodvolatelné a investor s rozšířením může začít prakticky ihned. „Můžeme se bránit jen v územním řízení. Chceme na svou stranu získat i kraj, abychom postupovali jednotně,“ dodal ostravský primátor.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Září 2020 »
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace