Ministerstvo vnitra vyzvalo zlínské zastupitelstvo k opakování hlasování o nové krajské nemocnici

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Ministerstvo vnitra vyzvalo zlínské zastupitelstvo k opakování hlasování o nové krajské nemocnici Zdroj: Eva Ivánová
Zlín - Stavět novou nemocnici nebo rekonstruovat tu stávající? To bylo hlavním tématem na zastupitelstvu po celý rok 2019. Po odmítnutí projektu o výstavbě hejtman Čunek v prosinci neplánovaně zařadil do programu zastupitelstva nové hlasování. Tento návrh podal k samému konci jednání a bez konzultace s koaličním partnerem ANO. Návrh tedy získal dostatek hlasů k tomu aby prošel.

Po tomto hlasování podalo 21 zastupitelů podnět k prošetření postupu na Ministerstvo vnitra, které tyto obavy potvrdilo. Mluvčí resortu Ondřej Krátoška uvedl, že informace o projednávaných bodech musí být v souladu se zákonem o krajích předem zveřejněna na úřední desce. Aby se jak zastupitelé, tak občané měli možnost vyjádřit. Zastupitelstvo by mělo o věci rozhodnout po řádné diskusi.

Projekt o výstavbě nové krajské nemocnice ve Zlíně-Malenovicích Hejtman poprvé představil na začátku roku 2019. V prvním hlasování byl návrh odmítnut. Velkým problémem je jednostranná komunikace a prosazování pouze projektu o výstavbě, přestože zastupitelé již v minulosti požadovali vypracování studie na modernizaci a dostavbu současného nemocničního areálu. Ten do dnešního dne nebyl vyhotoven. Podle Hejtmana to je jen mrhání dalšími penězi a zbytečné prodlužování rozhodovacího procesu. Podle opozičních zastupitelů to je způsob jak dosáhnout procesu kde si mohou skutečně vybrat.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Březen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace