Modernizace v Prosenicích zajistí vyšší rychlost vlaků

Ohodnoťte tento článek
(2 hlasů)
Železniční stanice Prosenice
Železniční stanice Prosenice Zdroj: cs.wikipedia.org
Olomoucký kraj – V železniční stanici Prosenice zahájila Správa železnic modernizaci, která zahrnuje i speciální výhybky zajišťující vyšší rychlost vlakových souprav. Práci realizuje sdružení firem Swietelsky Rail CZ a AŽD Praha. Výluka, která začala 1. dubna by měla trvat do 12. května.

Stanice Prosenice ležící na dvoukolejné elektrizované trati Bohumín – Přerov se jako první v republice dočká instalace výhybek speciálního tvaru, které umožní vyšší rychlost vlakovým soupravám při jízdě do odbočky. Montáž je plánovaná na 20. – 23. dubna. „Po dokončení stavby je pro Správu železnic prioritou provozní ověření funkčnosti výhybek, aby mohly být schválené jako součást železniční dopravní cesty v České republice,“ uvedl Jiří Svoboda, generální ředitel Správy železnic.

Unikátní výhybky se stanou součástí nové kolejové spojky, která se kvůli nim prodlouží o 150 metrů a umožní tak zvýšení rychlosti vlaku ze 100 km/h až na 160 km/h. Výhybky budou mimo jiné oproti těm stávajícím mnohem odolnější proti opotřebení.

Na úvodní část modernizace naváže poté montáž nových technologií, práce na trakčním vedení a na zabezpečovacím systému. Druhá část by měla být dokončena do 11. července. Celá modernizace má být kompletní v březnu příštího roku.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Květen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace