Muzeum východních Čech v létě představí novou stálou expozici

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Muzeum východních Čech
Muzeum východních Čech Zdroj: historickasidla.cz
Hradec Králové – Muzeum východních Čech v Hradci Králové chystá pro návštěvníky novou stálou expozici ve druhém a třetím patře. Připravovat se bude v zimních měsících, tématem bude Hradec Králové a jeho královská historie. Výstavu začne dodavatel chystat ještě před Vánocemi, trvat by to mělo do léta.

„Stálá expozice se bude nacházet ve čtyřech sálech. Ve druhém patře budou umístěny výstavy s názvem K městu českých královen a Cesta k pevnosti. Ve třetím podlaží se v dalších dvou sálech bude nacházet výstava K Salónu republiky,“ říká náměstkyně primátora pro oblast správy majetku města Věra Pourová.

Výběrové řízení na dodavatele proběhlo několikrát neúspěšně

Město vypsalo výběrové řízení již v létě tohoto roku, předtím proběhly i tržní konzultace.

 „Postupovali jsme tak s ohledem na zkušenosti z minulosti, kdy výběrové řízení skončilo několikrát neúspěšně. Stalo se tak zejména proto, že dodavatelé buď cenu velmi navýšili oproti předpokládané hodnotě, a nebo se nikdo nepřihlásil. Tentokrát se nám konečně podařilo najít kompromis a vysoutěžit vhodného dodavatele,“ uvádí Pourová. 

Dodavatel, kterého minulý týden schválila rada města, zpracuje dílenskou dokumentaci, vyrobí, dodá a zkompletuje celou sestavu, poté expozici osvětlí. Používat k tomu bude audiovizuální a počítačovou techniku.

Na novou stálou expozici město využije část dotace z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Leden 2021 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace