Návrat do lavic: Žáci prvních stupňů základních škol budou moci příští týden absolvovat prezenční výuku

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Nový standard
Nový standard Zdroj: Fotka od B Ban z Pixabay
Nejen prvňáci a druháci se 18. listopadu vrátí do škol. Budou to také žáci přípravných škol a speciálních škol pro handicapované.

„Krok se zavřením škol bezpochyby pomohl k vývoji situace, jaká je momentálně, nicméně náklady tohoto brždění si školství odneslo nejvíce, proto jsem rád, že se tímto krokem navracíme k nenahraditelné prezenční výuce,“ uvedl ministr školství Robert Plaga.

Uvolnění budou provázet přísná režimová opatření jako například neustálé nošení roušek nebo zákaz mísení kolektivů. Žáci se totiž nebudou rozdělovat do skupin, nýbrž do tříd, ve kterých se budou jak společně učit, tak chodit do jídelny či družiny.

„Nejenom z německých studií se ukázalo, že pro eliminaci rizika nákazy je klíčové větrání,“ řekl Plaga. Ministr apeloval, aby se větralo také během hodiny, například v její polovině, nikoli jen na konci vyučování.

Přesné datum návratu závěrečných ročníků do škol zatím nezaznělo. „V pátek ministerstvo zdravotnictví představí tabulku první úrovně, která stanoví opatření a jejich provázanost,“ informoval ministr zdravotnictví Jan Blatný a také poprosil veřejnost, aby ignorovala tabulky, které se předtím objeví na internetu.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Listopad 2020 »
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace