Nemocnice v Teplicích brzy otevře nový pavilon

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Nový pavilon teplické nemocnice
Nový pavilon teplické nemocnice Zdroj: Matěj Vrba
Teplice - Celý objekt teplické nemocnice prochází poslední dobou rozsáhlou revitalizací. Nejzásadnější změnou je zcela nová budova pavilonu s operačními sály. V areálu vzniká také nové parkoviště pro návštěvníky i pro personál. 

 

Se stavbou začala Krajská zdravotní (KZ), pod kterou nemocnice v Teplicích spadá, v polovině roku 2017. V současné době se stavba chýlí ke konci a probíhají spíše dokončovací práce. Novou budovu už navštívil generální ředitel KZ Petr Fiala a předseda představenstva Jiří Novák.

„Musím konstatovat, že jsem s výsledkem velmi spokojen. Lékaři a personál nemocnice dostanou pracovní prostředí odpovídající požadavkům třetího tisíciletí spolu s nejmodernějším vybavením a zdravotnickou technikou. Jsem rád, že se vedení podařilo tak těžký cíl splnit,“ řekl Novák pro web e-mostecko.cz

Jedná se o největší investici v teplické nemocnici. Kromě nových prostor vznikne před budovou ještě 25 parkovacích míst pro osobní automobily a 67 míst pro zaměstnance špitálu. Celý projekt tak vyjde zhruba na 180 milionů korun.

Další osud starých operačních sálů

Nyní je k dispozici deset operačních sálů. Ty však dlouhodobě nevyhovují požadavkům lékařů. KZ tak ponechá pouze čtyři z nich, a to pro endoskopii, urologii, operace očí a provádění císařských řezů. Na nově vznikajících sálech mají probíhat operace dutiny břišní, cév a kloubů. V budově se bude navíc nacházet jednotka centrální sterilizace, oddělení ARO a JIP.

Nemocnice vznikla v roce 1895 v městské části Řetenice. Největší ho rozšíření se nemocnice dočkala ve 30. letech, kdy vznikly budovy tzv. nové nemocnice a pak mezi lety 1987-92, kdy město postavilo budovu nové polikliniky. Nyní nemocnice nabízí 478 lůžek pro pacienty.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Září 2020 »
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace