Nové nařízení vyžene segwaye z Prahy

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Segwaye často terorizují chodce
Segwaye často terorizují chodce Zdroj: Stockvault.net
Praha – Rada hlavního města Prahy (RHMP) bude projednávat návrh na zákaz provozování segwayů na vymezeném území hlavního města.

Projížďky na segwayích (tzv. osobních přepravnících) v Praze mezi oblíbené atrakce studetů. Uživatelé těchto dvoukolých vozítek se nejčastěji pohybují po chodnících a mnohdy ohrožují pěší. Tomu se rozhodl učinit přítěž náměstek primátorky a radní pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD).

Dolínek podal návrh RHMP, který má segwaye vyhnat z chodníků, stezek pro cyklisty i pěší a z obytných zón centra. O konečné podobě nařízení, včetně oblasti, kde má platit, se teprve bude diskutovat.

„Návrh jsem připravil ve spolupráci s kolegy z Prahy 1 Danielem Hodkem a Richardem Burešem, protože centra se problém segwayů dotýká nejvíce. V tuto chvíli obsahuje návrh několik variant, kde by byl zákaz uplatněn. Pokud projde Radou, zahájíme vnitřní i vnější připomínkové řízení, jehož výsledkem bude konečná podoba,“ uvedl náměstek pražské primátorky.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Říjen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace