Oktobeer fest oživí Olomouc už tento víkend

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Octobeer fest
Octobeer fest Zdroj: www.facebook.com - Octobeer fest
Olomouc – Stovky litrů piva, dobrá nálada a všelijaké dobroty. Na to vše se mohou obyvatelé Olomouce a blízkého okolí těšit již tento víkend. Proběhne zde totiž Oktobeer fest. 

Za dobrým pivem nemusí zájemci jezdit až do Mnichova. Stačí, když navštíví Oktobeer fest v Olomouci, který se bude konat již tento víkend v Letním kině Olomouc. Ostartoval už v dnes v 17 hodin a následující den akce začíná již od 14 hodin. Návštěvníci se mohou těšit na stovky litrů pivních speciálů, čerstvé preclíky, grilované dobroty, místní muzikanty a krásnou podzimní atmosféru. 

Historie tohoto festivalu sahá až do roku 1810, kdy se v Mnichově konala svatba prince Ludvíka Bavorského a princezny Terezy Sasko-Hildburghauské. Kvůli jejich společné radosti pozvali celý dvůr, aby oslavili jejich štěstí, všichni se radovali a popíjeli bavorské pivo. Tyto oslavy se konaly od 12. do 17. října a v jejich závěru byly koňské dostihy. V následujících letech se oslavy opakovaly, lidé se radovali a postupně byly prodlouženy a nakonec i přesunuty na měsíc září kvůli hezčímu počasí. Těmto slavnostem se postupem času začalo říkal Oktoberfest a je známý po celém světě. Podoba festivalu se v průběhu let měnila. Dříve nabízeli místní sedláci sklenice vychlazeného piva v malých stáncích, později se však festial rozšířil a prodejci se přesunuli do velkých pivních stanů. Dnes je tento festival v Mnichově největších festivalem piva a všeobecně jeden z největšího festivalu vůbec. Každoročně ho navštíví průměrně šest milionů lidí ze všech koutů světa. 

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Září 2019 »
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace