Olomoucký kraj bude jednat o navýšení dotací pro dobrovolné hasiče

Ohodnoťte tento článek
(2 hlasů)
Na obnovu a modernizaci požární techniky půjde příští rok skoro jedenáct miliónů korun
Na obnovu a modernizaci požární techniky půjde příští rok skoro jedenáct miliónů korun Zdroj: olkraj.cz
Olomouc - V příštím roce by měly několik změn prodělat dotační tituly, kterými Olomoucký kraj podporuje dobrovolné hasiče. Jde o to, aby dotace dostalo více žadatelů a peníze byly rozděleny co nejspravedlivěji.

Na obnovu a modernizaci požární techniky by měl Olomoucký kraj hasičům v příštím roce poskytnout až jedenáct miliónů korun. Díky těmto penězům si například více sborů může zažádat o dotace na nové cisterny. Dále hejtmanství pošle více než dva miliony korun na spolkovou činnost. Tyto peníze mají pomoci hlavně při organizování hasičských soutěží nebo oslav výročí založení sborů.

„Pro žadatele o finanční podporu připravíme seminář, další informace zjistí na krajském webu a v provozu bude i dotační horká linka, kde jim pracovníci úřadu zodpoví všechny dotazy,“ říká hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk. Krajské zastupitelstvo bude o dotacích pro hasiče jednat ve druhé polovině prosince.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Červenec 2020 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace