Olomoucký kraj znovu zasáhne velmi vydatný déšť

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Český hydrometeorologický ústav dnes vydal výstrahu před intenzívními srážkami. Ty by měly na Moravu a Slezsko dorazit od jihovýchodu během sobotního večera. Pro olomoucký kraj platí od 21.00 do odvolání povodňová pohotovost. Lidé by se měli připravit na velmi vydatný déšť a silný vítr.

 

Noční vytrvalý déšť způsobil vzestup hladin toku, zejména v jižních Čechách, dále na střední Moravě a v Slezsku, uvedla zástupkyně ředitele odboru a vedoucí tiskového oddělení Ministerstva životního prostředí Ing. Jarmila Krebsová.

Vlivem předpokládaných nedělních a pondělních intenzívních srážek lze vzestup hladin toků očekávat znovu, toto varování platí i pro povodí řeky Moravy, povodně však hrozí pouze lokálně. Podle Českého hydrometeorologického ústavu v některých případech může napadnout až 40 mm srážek.

Přívalový déšť může proto ohrožovat zejména sklepy a garáže, případně některé komunikace (Výstrahu vydal magistrát města Olomouc). Počasí by se mělo trochu uklidnit v úterý, obloha však zůstane zamračená.

 

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Květen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace