Planý poplach na kolejích

Ohodnoťte tento článek
(2 hlasů)
Studenti čekající na konec požárního poplachu.
Studenti čekající na konec požárního poplachu. Zdroj: Tobiáš Rončka
Olomouc – Ve středu před pátou hodinou odpoledne se na kolejích Bedřicha Václavka rozezněl poplašný systém. Jednalo se o planý poplach.

Pět minut před sedmnáctou hodinou se kolejemi Bedřicha Václavka začal nést nepříjemný zvuk. V 8. patře se na bloku C spustil protipožární systém. Několik desítek studentů proto zamířilo do vestibulu budovy. Přibližně po deseti minutách systém utichl a studenti se vrátili na své pokoje.

„Ležel jsem v posteli a uslyšel jsem zvuk. Spolubydlící se šel podívat na chodbu. Usoudili jsme, že se jedná o požární poplach. Pak jsme se dohodli, že by bylo lepší sejít dolů,“ řekl nájemník kolejí David Daubner.

Správa kolejí a menz o prázdninách provedla instalaci Elektronické požární signalizace (EPS) na 5. až 10. patrech bloků A a C. Z tohoto důvodu se studenti těchto patrech mohli stěhovat nejdříve 16. září.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Květen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace