„Poezie jsou slova ve mně, která musím dát na papír," říká Jan Těsnohlídek mladší

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Jan Těsnohlídek mladší v Nabalkoně
Jan Těsnohlídek mladší v Nabalkoně Zdroj: Foto autor
Olomouc - Druhý adventní týden navštívil hanáckou metropoli básník Jan Těsnohlídek mladší. V kabarertní scéně Nabalkoně předčítal své básně a inspiroval publikum k zamyšlení.

Na jeho autorské čtení se sešlo asi 30 lidí. Seanci zahájil tematickou básní o Olomouci. Zazněly rýmy prvních třech knih a následovala drobná pauza „na cigaretu,” jak řekl sám autor. Publikum se nechalo unést verši jeho básní o lásce, citech, ale i současné společnosti. „Poezie to jsou slova. Musíš říkat slova, co jsou v tobě a dávat je na papír. Není to jednoduché, ale jde to,” řekl Jan Těsnohlídek o významu poezie pro něj.

Pokračovalo předčítání z nových sbírek poezie. Nejvíce básní přečetl z knihy Hlavně zachraň sebe, kterou má sám rád. Na konci recitačního bloku byla možnost koupit autorovi knihy.

„Dnešní večer byl velmi příjemný a inspirativní. Texty mě hluboce zasáhly a bylo to úplně jiné, než když je čtu sama. Ticho a zamyšlení bylo tak silné, že jsem měla pocit, že slyším cizí myšlenky,” uvedla Kamila Novotná z publika.

Jan Těsnohlídek je básník narozený v roce 1987. Cenu Jiřího Ortena dostal v roce 2010, která se uděluje významným autorům do 30 let. Jeho básně jsou překládány do angličtiny, němčiny, finštiny a dalších jazyků. ADA, Hlavně zachraň sebe, nebo Ještě je co ztratit, to jsou jeho nejznámější knihy.

 

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Září 2020 »
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace