Policii v boji proti pirátům silnic pomůžou nové hybridní vozy

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Nové hybridní vozy Policie ČR
Nové hybridní vozy Policie ČR Zdroj: policie.cz
Česká republika – Policejní hlídky se dočkají nových vozů, které jim mají pomoci s výkonnějším stíháním takzvaných pirátů silnic. Zapůjčeny jim budou hybridní vozy značky BMW 745 Le v policejním provedení, které budou sloužit v deseti krajích České republiky, zejména na rychlostních komunikacích a dálnicích.

Vozidla nejen reprezentují vysoký výkon a rychlost, která dosahuje až 250 km/h, ale jsou také šetrné k životnímu prostředí díky hybridnímu pohonu. Představují tak další krok ke zlepšení efektivnosti a akceschopnosti Policie ČR.

Vozy budou bezplatně zapůjčeny na jeden rok. V rámci zapůjčení, které poskytla firma Stratos Auto z Hradce Králové, proběhne také speciální školení pro třicet policistů, kteří později budou vozidla užívat v běžném provozu.

„V první vlně bude zapůjčeno pět vozidel na šest měsíců, po jejich navrácení obdrží policisté dalších pět vozů za stejných podmínek. Celkem tedy bude během příštích dvanácti měsíců sloužit deset moderních vozidel a řidiči je budou potkávat na území celé České republiky,“ uvedl mluvčí Policie ČR David Schön.

Slavnostního předání tří vozů se zúčastnil sám policejní prezident Jan Švejdar, jednatel společnosti Stratos Auto Martin Strakoš a zástupkyně BMW ČR Jana Dvořáková.

Podle deaelera BMW může každé auto během výpůjčky najet 25.000 km. Vozy poté nejspíše bude chtít prodat jako běžná zánovní auta.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Únor 2020 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace