Proběhnou poslední farmářské trhy v Olomouci

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Farmářské trhy Olomouc
Farmářské trhy Olomouc Zdroj: www.facebook.com - Ovoce zelenina
Olomouc – Již od jara se na Horním náměstí pravidelně konají farmářské trhy. Od dubna do října proběhlo už 17 prodejních akcí a poslední proběhnou zítra od osmi do třinácti hodin. 

V Olomouci se konají Hanácké farmářské trhy již několik let a návštěvnost ve velice hojná. Od dubna do října si zde lidé mohli přijít nakoupit potraviny jako například zeleninu, ovoce, mléčné výrobky z kravského, kozího či ovčího mléka, maso, ryby, pečivo, vejce, ovocné a zeleninové šťávy, marmelády, koření, perníčky a mnoho dalších regionálních specialit. Některé z těchto produktů jsou oceněné regionálními značkami Haná, Jeseníky, Moravská brána a některé mají také ocenění Olomouckého kraje. 

Označení farmářské trhy se používá pro prodej potravinářského a zemědělského zboží. Pro tuto oblíbenou akci jsou také často využívány názvy jako selské, sedlácké či zemědělské trhy. Prodejní akce se konají v určité časové frekvenci – většinou jeden den v týdnu. Stálé je také místo, na kterém se farmářské trhy v určitém městě pořádají. Na této akci je možné si koupit produkty od malých a středních zemědělců a výrobců potravin. Mezi nejčastější sortiment patří například zelenina, ovoce či masné výrobky. Myšlenka farmářských trhů je především to, aby si lidé kupovali zboží z dané země či dokonce z daného regionu. Nejen, že si lidé nakoupí kvalitní potraviny, ale také se setkají se známými a společně tak oživí dění ve svém městě za doprovodného programu, kterým bývají často ukázky lidových řemesel či akce pro děti. Tradice farmářských trhů se v České republice obnovila roku 2009 v Praze. Od té doby podobné akce rozšířily po celé republice. 

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Září 2019 »
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace