POZVÁNKA: 30 let svobody! A jak dál?

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Jaké odpovědi přinesou na stěžejní otázku pozvané osobnosti?
Jaké odpovědi přinesou na stěžejní otázku pozvané osobnosti? Zdroj: FB 30 let svobody! A jak dál?
Olomouc – V rámci výročí třiceti let od událostí listopadu 1989 proběhne v Pevnosti poznání veřejná diskuze s tématikou svobody. Debata bude probíhat 5. listopadu od 17:30, zúčastní se jí například Nora Fridrichová, Jindřich Šídlo či Vladimír Špidla. Vstup bude zdarma.

Univerzita Karlova ve spolupráci s Univerzitou Palackého vytvořily prostor pro střetnutí různorodých názorů k připomenutí historických událostí od roku 1989 až dodnes i základních principů demokracie a svobody. Mluvit se bude i o vizích do budoucnosti. „Naše občanská společnost je velmi mladá a čelí celé řadě překážek. O cestě, jak je překonávat, je nutné intenzivně mluvit. Věřím, že k tomu přispěje i tato debata,“ uvedl rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima.

Řečníky budou rektoři obou univezit Tomáš Zima a Jaroslav Miller. Kromě výše uvedených vystoupí také bývalý eurokomisař Pavel Telička, politolog Filozofické fakulty UP Tomáš Lebeda, diplomatka Jana Hybášková, politolog Lubomír Kopeček, youtuber Lukáš „Lukefry“ Fritscher a několik zástupců z řad studentů.

Akci pomáhají uspořádat studenti obou univerzit. Pro oživení diskuze natočili videa, mapující významné události během čtyř období v posledních třiceti letech, která zároveň prezentují pohled mladých lidí na daný časový úsek.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Srpen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace