POZVÁNKA: Přednáška profesorky Giny Neffové o umělé inteligenci a (jejím) genderu

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Má umělá inteligence gender? A reprodukuje stereotypy?
Má umělá inteligence gender? A reprodukuje stereotypy? Zdroj: computerworld.cz
Praha - V rámci Týdne vědy a techniky vystoupí v pondělí 11. listopadu v 17.00 hodin na Fakultě stavební ČVUT v Praze profesorka Gina Neffová. Zaměří se na systémy umělé inteligence a ukáže příklady toho, jak se v těchto systémech projevují a reprodukují předsudky o ženách a jejich roli ve společnosti. Přednáška bude probíhat v anglickém jazyce bez tlumočení.

Neffová se zamyslí nad otázkami, zda mohou mít umělé inteligence gender a je-li tedy možné, že skrze ně reprodukujeme genderové stereotypy. A kolik žen se podílí na vytváření inteligentních systémů, které ovlivňují zdravotnictví, bezpečnostní složky či vzdělávání?

„Práci Giny Neffové vnímám jako velice průkopnickou a zároveň naprosto nezbytnou k pochopení umělé inteligence v kontextu společnosti. Klademe velký důraz na úspěch umělé inteligence v řešení úkolů, nezamýšlíme se ovšem příliš nad tím, kdo k nim jak dospěl a na jakých principech a datech vše funguje. Pevně věřím, že právě proto je základem výzkum otevřený a za účasti co největší diverzity výzkumníků,“ říká Tereza Bartoníčková, zakladatelka a prezidentka Internetového institutu, která přednášku profesorky Neffové uvede.

Gina Neffová je vedoucí vědecká pracovnice a docentka na Oxfordském internetovém institutu a na katedře sociologie Oxfordské univerzity, která se specializuje na inovace, digitální transformaci průmyslových odvětví a způsob, jakým nové technologie ovlivňují práci. Je autorkou tří knih a více než tří tuctů výzkumných článků o inovacích a důsledcích digitální transformace. V roce 2012 vydala knihu Venture Labor: Work and the Burden of Risk in Innovative Industries, která získala cenu Americké sociologické asociace komunikační ainformační technologie za nejlepší knihu roku 2013.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Říjen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace