POZVÁNKA: Procestujte dechberoucí Kurdistán

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Plakát přednášky
Plakát přednášky Zdroj: olomouc.cz
Olomouc – Vědecká knihovna zažije tuto středu nával energie. O svých cestovatelských zážitcích bude vyprávět Michal Štěpánek. Své diváky zavede do koutů Kurdistánu, oblasti, která se rozprostírá přes pět států. Michal Štěpánek své posluchače provede oblastí Turecka. Přednáška proběhne 21. listopadu od 17 hodin.

O svých cestách rád povídá, sděluje ostatním své zážitky a dojmy, a tak o svých výletech přednáší. A to už čtvrtým rokem. Za tu dobu má na svém kontě pět přednášek z pěti zemí. Jedná se o Gruzii, Kyrgyzstán, Írán, Indii a Turecko. Právě přednášku o Turecku si můžete jít tuto středu poslechnout. „Divoké a liduprázdné hory zalité po celou dobu sluncem silně kontrastují s bujarým životem ve městech. Široko daleko jsme téměř jedinými Evropany,“ píše o své turecké cestě Michal.

Ačkoliv to působí, že je země opuštěná, ŠNC (Štěpy na cestách, jak si Štěpánek říká) bude povídat i o lidech, které tam potkal. Mimo jiné si můžete poslechnout jeho příběhy o dobrém tureckém čaji, velehorách, městech, a hlavně nasát atmosféru Blízkého východu. A třeba se i inspirovat na svou vlastní cestu.

ŠNC patří mezi odvážnější, neboť se na svých dobrodružstvích vydává do zemí, které nepatří mezi ty nejbezpečnější. Také tomu moc nepřidává fakt, že má rád kopce a hory, a tím pádem se vydává hlavně za nimi.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Květen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace