Univerzita Palackého se znovu zařadila mezi top tisíc univerzit světa

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Česká republika - Žebříček U.S. News Best Global Universities Ranking letos potřetí vyhlásil tisíc nejlepších univerzit planety. Za Českou republiku se v žebříčku umístilo celkem šest institucí. Naší nejlepší univerzitou i nadále zůstává Univerzita Karlova v Praze, která si nad zbylými tuzemskými zástupci udržuje náskok. Naopak nejkvalitnější univerzitou ve světě je podle žebříčku Harvardova univerzita ve Spojených státech.

K určení pořadí jednotlivých univerzit využívá žebříček data analytické společnosti Clarivate Analytics (dříve Thompson Reuters InCities). Novinkou pro letošní ročník byl počet srovnávaných škol - loni jich bylo 750, zatímco letos 1250 z celkem 65 zemí světa. Nejlepšího výsledku v rámci České republiky tedy dosáhla Univerzita Karlova, která se umístila na 196. místě. Naší druhou nejlepší vysokou školou je České vysoké učení technické v Praze (ČVUT), které zaujmulo 410. příčku. Univerzita Palackého v Olomouci obsadila 479. místo v rámci žebříčku a tím pádem se stala třetí nejlepší univerzitou u nás.

Dále se do elitní tisícovky probojovala Masarykova univerzita v Brně (543. místo), Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích (868. místo) a jako poslední také Vysoké učení technické v Brně (994. místo).

Do první desítky se dostaly výhradně školy z anglosaských zemí. První místo obsadila Harvardova univerzita, druhé Massachusettský technologický institut (MIT) a třetí Stanfordská univerzita v Kalifornii. Kromě amerických univerzit se v první desítce umístily také dvě britské - Oxford a Cambridge.

Hodnocení univerzit probíhá na základě 12 kritérií, která posuzují zejména vědecký výkon a vědeckou reputaci školy.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Červen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace