Proběhlo předávání cen AudioREPORT 2019

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Vítězové cen AudioREPORT 2019
Vítězové cen AudioREPORT 2019 Zdroj: Český rozhlas, Tomáš Vodňanský
AudioREPORT je soutěžní přehlídka českých rozhlasových dokumentů, jejíž 28. ročník proběhl od 22. do 24. října v Havlíčkově Brodě. Letos se na prvních třech místech umístily Brit Jensen, Alena Blažejovská a Karolína Škápíková, které za své dokumenty minulý týden převzaly ceny.

Letošní AudioREPORT, který se již několik let pořádá v rámci Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava, se uskutečnil v havlíčkobrodském hotelu Slunce. Akce se účastnili zaměstnanci i externisté Českého rozhlasu a nadšenci především z řad studentů. Dokumenty hodnotili všichni účastníci AudioREPORTU včetně autorů samotných. Vítězkou se stala Brit Jensen se svým dokumentem „Peklíčko“. Autorka původem z Dánska zde nahlíží na českou tradici Mikuláše, anděla a čerta, kterou ona ani její děti v Dánsku nikdy nezažili.

Čtyřmi ročními obdobími v lese provedl posluchače Jiří Nohel v dokumentu Aleny Blažejovské. Její „Muž, který sází stromy“ si tak odnesl druhé místo.

Tématu uprchlického tábora v Srbsku se ve svém dokumentu „Serbia is good for you“ věnovala Karolína Škápíková a díky tomu obsadila třetí místo. Zachytila poslední dny českého dobrovolnického týmu v Srbsku v roce 2017 a jejich výpovědi o dění v táboře.

Všechny audiodokumenty jsou volně dostupné na internetových stránkách Českého rozhlasu.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Květen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace