Psi by mohli být schopní vycítit koronavirus

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Psi dokáží vycítit hned několik nemocí
Psi dokáží vycítit hned několik nemocí Zdroj: BBC.com
Velká Británie – Ve Velké Británii se stejně jako v Izraeli pokouší vycvičit psy tak, aby dokázali detekovat koronavirus. S tímto výzkumem přišla nadace Medical Detection Dogs, která se spojila s Durhamskou univerzitou a Londýskou školou hygieny a tropického lékařství (LSHTM).

Podle výzkumníků by psi mohli být dobrými pomocníky hlavně v případech nakažených lidí, kteří nepociťují žádné příznaky a jsou tedy potenciálně nejnebezpečnější.

Celkové přípravy na výzkum jsou v plném proudu a podle LSHTM by měly být dokončené zhruba za šest týdnů. Vedoucí instituce však dokládá fakt, že je vše ještě ve velmi brzkém stádiu.

„Víme, že nemoci mají pachy, a to platí i pro nemoci respirační, jako například pro chřipku. Tyto pachy se však poměrně liší. Je tu však velmi velká šance, že i Covid-19 má svůj specifický pach a jestli se to potvrdí. Jsem si opravdu jistý, že ho psi dokáží cítit a detekovat,“ říká James Logan, ředitel LSHTM oddělení Kontroly nemocí.

Pokud bude projekt úspěšný, tak by psi v Anglii mohli už v létě takto otestovat až 250 lidí za hodinu.

Psi mají velice dobře vyvinutý čich a jsou schopni cítit i změnu teploty lidského těla. V minulosti už proto byli využíváni například při diagnostice nemocí jako je malárie, cukrovka, Parkinsonova choroba nebo také rakovina.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Září 2020 »
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace