„Sametový“ geocaching láká na příběhy revoluce

Ohodnoťte tento článek
(3 hlasů)
Sametky ukrývají příběhy osob a míst spjatých se sametovou revolucí
Sametky ukrývají příběhy osob a míst spjatých se sametovou revolucí Zdroj: Eliška Šťastná
Česká republika - V listopadu uplyne třicet let od pádu komunismu. Možností, jak si výročí připomenout, je několik. Ale jenom jedna spojuje výlet do historie s výpravou do přírody. Řeč je o soutěži Sametky organizované Českou radou dětí a mládeže.

Sametky jsou kešky, tedy schránky ukryté v přírodě, ve kterých jsou pro nálezce schované příběhy s osudy míst a osob zapojených do sametové revoluce. Jejich název vznikl ze slovního spojení Sametové vzpomínky nebo také Sametové kešky a po celé republice je jich ukryta necelá stovka.

Každý, kdo se zaregistruje na stránkách www.sametky.cz, získá přístup k souřadnicím a může začít pátrat. Kromě příběhu je ve schránce i seznam nálezců a soutěžní otázka. Její zodpovězení na internetových stránkách potvrzuje nalezení kešky a zapojení do soutěže.

Soutěží se v kategoriích jednotlivci a skupiny a zapojit se může každý bez ohledu na věk. V každé kategorii budou vybráni dva výherci, jeden bude vylosován a druhý bude odměněn za nejvyšší počet nalezených kešek. Pro vstup do hry je nutné najít a zaregistrovat alespoň jednu sametku.

Projekt Sametky vznikl už v roce 2014 a letos se koná jeho třetí ročník. Soutěž organizuje Česká rada dětí a mládeže za finanční podpory Ministerstva školství, mláděže a tělovýchovy.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Srpen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace