Slameři poprvé ve Zlíně

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Slamery hodnotí samotní diváci.
Slamery hodnotí samotní diváci. Zdroj: www.facebook.com
Zlín – Studenti pozvali české osobnosti Slam poetry do Zlína. Svou účast přislíbil i Jan Jílek. Na večer poezie můžou zájemci zavítat do kavárny Továrna, kde zítra v sedm hodin vystoupí ti nejlepší.
V pátek přivítá Zlín vůbec poprvé českou scénu Slam poetry. Organizátoři z řad studentů Fakulty Multimediálních komunikací Tomáše Bati ve Zlíně pozvali všechny přední slamery a nejen ty. Diváci se mohou těšit na hvězdy, jakými jsou třeba Jan Jílek, Pavel Oškrkaný, Jiří Juráň, Lefi, Jan Jindřich Karásek, Adam El Chaar, Jakub Vrága, ale i na tváře, které nejsou doposud známé. Slamerská exhibice dává možnost každému, předvést svůj talent.

Za organizací prvního zlínského Slam poetry se skrývá projekt Skrz prsty, konkrétně Vendula Gregorovičová, která přišla s nápadem pozvat slamery do města. „Sama jsem na exhibici byla už několikrát, proto mě překvapilo, že ve Zlíně to lidé neznají,“ sdělila Gregorovičová.

Samotní pořadatelé doufají, že to nebude první a zároveň poslední večer poezie. Chtějí se pokusit o vytvoření zlínské slamerské tradice. Cílem akce není jen představit hvězdnou scénu českého slamu, ale také pozvat lidi na každoroční přednáškový den. Ten letošní se nese ve jménu lásky a veřejnost se ho může účastnit 30. března.

Slam poetry je tedy předskokanem březnového projektu, na kterém studenti pracují celý rok. Letos se jim kvůli kontroverzním tématům nepodařilo sehnat dostatek sponzorů. V získávání financí jim má pomoc právě páteční večer, zbytek financí přislíbilo město Zlín.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Srpen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace