Soud uložil Nizozemcům za napadení číšníka podmínku

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Záznam incidentu z bezpečnostní kamery
Záznam incidentu z bezpečnostní kamery Zdroj: Policie ČR
Praha - Třem ze sedmi zadržených Nizozemců udělil Obvodní soud pro Prahu 1 podmínku a zákaz vstupu na území České republiky po dobu pěti let. Zadržení mužů proběhlo v letištní hale Letiště Václava Havla. Skupina mužů napadla v centru Prahy čísníka poté, co je upozornil, že nesmí pít vlastní alkohol. 

Trest osmiměsíční podmínky a vyhoštění z České republiky po dobu pěti let si od soudu odnesla trojice útočníků z Nizozemska, kteří v centru Prahy napadli číšníka. Tři ze sedmi cizinců soud obvinil z výtržnictví, dva kromě výtržnictví také z těžkého ublížení na zdraví, za které jim hrozí až deset let, a zbylé dva propustil vzhledem k tomu, že se snažili konflikt uklidnit. Celý proces proběhl ve zkráceném řízení. V případě odvolání ze strany obviněných by soud nařídil hlavní líčení. Cizinci nicméně rozhodnutí soudu akceptovali, tím pádem je pravomocné. 

V pondělí podvečer skupinu zadržela policie v Terminálu 2 pražského Letiště Václava Havla. Stalo se tak poté, co na jejich přítomnost upozornila jedna z přítomných cestujících. „Zadržení, ve věku od 24 do 32 let, strávili noc v policejní cele. Kriminalistům předložili nizozemské doklady a během dne budou probíhat jejich výslechy za přítomnosti překladatele a jejich právních zástupců. Podle výsledků výslechů bude určen další postup,“ řekl Radiožurnálu tiskový mluvčí Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy Jan Daněk.

Celý incident se odehrál v sobotu v centru Prahy poté, co si skupina mužů přinesla do jednoho z místních podniků vlastní alkohol. Po upozornění ze strany číšníka na to, že vlastní alkohol pít nesmí se strhla hádka, která přerostla v napadení a surové zbití zaměstnance podniku. Napadený číšník skončil po incidentu s těžkým poraněním hlavy na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci. Podle serveru nizozemského listu Algemeen Dagblad muži navštívili Prahu proto, aby oslavili nadcházející svatbu jednoho z nich. 

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Duben 2019 »
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace