Špičky české urologie se sjely v Ostravě

Ohodnoťte tento článek
(2 hlasů)
Multifunkční aula Gong v ostravských Vítkovicích
Multifunkční aula Gong v ostravských Vítkovicích Zdroj: Foto autor
Ostrava - Tradiční výroční konference České urologické společnosti se letos konala v Multifunkční aule Gong. Do moravskoslezské metropole dorazilo kolem osmi set lékařů a sester z celé České republiky.

Ostravský Gong letos hostil již 64. ročník této tradiční akce, kterou společně zaštiťoval ředitel Fakultní nemocnice Ostrava Evžen Machytka, děkan Lékařské fakulty Ostravské univerzity Arnošt Martínek a náměstek primátora statuárního města Ostrava Michal Mariánek. Ve dnech mezi 17. a 19. říjnem mohli hosté navštívit mnoho přednášek, kurzů a workshopů s urologickou tématikou. Představilo se také bezmála 50 firem z lékařského průmyslu, pro něž bylo vyhrazeno jedno celé patro. Akce byla určena pro urology a zdravotní sestry z tohoto oboru. Veřejnosti přístupná nebyla.

Gong2.jpg

Pro hosty byla zajíštěna přeprava vlakem do Ostravy a následné rozvozy do hotelů. Z nich potom jezdily transfery do vítkovického areálu. V multifunkční aule Gong bylo pro návštěvníky připraveno několik sálů, kde přednášející rozebírali různá témata z oblasti urologie. Hovořilo se o nádorech prostaty a jejich diagnostice a terapii nebo také o nádorech ledvin. Pozvání přijali přednášející z Polska, Velké Británie, Slovenska nebo také z Dánska. Konala se také tradiční schůze výboru České urologické společnosti. Pro návštěvníky konference byla navíc první den připravena exkurze do kopřivnické Tatry nebo společenský večer v Trojhalí Karolina.

Tatra.jpg

Na kongres se přihlásilo kolem osmi set zdravotních sester a lékařů z celé země. Registrovat se mohli buď předem, nebo přímo na místě. Účast je vyšla na 800 až 1800 korun v závislosti na členství v České urologické společnosti.

Česká urologická společnost sdružuje urology z celé země. Jejím hlavním cílem je snižování výskytu urologických onemocnění, zlepšení jejich diagnostiky a léčebných výsledků. Výroční konference se koná každý rok jinde. Loni to bylo v Plzni, přiští ročník se uskuteční v Praze.

 

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Duben 2019 »
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace