„Spiderwoman“ pokořila světový rekord v rychlostním lezení

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
„Pavoučí ženu" zařadil časopis Forbes na seznam 30 inspirativních Asiatů pod 30 let
„Pavoučí ženu" zařadil časopis Forbes na seznam 30 inspirativních Asiatů pod 30 let Zdroj: theguardian.com
Olomouc – „Spiderwoman“, tak hromadně přezdívají zahraniční média Aries Susanti Rahayu, indonéskou reprezentantku ve sportovním lezení, která ovládla rychlostní lezení na mistrovství světa v Číně.

Lezkyně Aries Susanti Rahayu překonala světový rekord v rychlém lezení na víkendovém mistrovství světa IFSC v čínském Sia-menu. Rahayu za neuvěřitelných 6,995 vteřin pohřbila rekord 7,011 vteřin, kterého dosáhla v dubnu tohoto roku její soupeřka YiLing Song.

Číňanka YiLing Song hned na začátku závodu chybovala, a tak Rahayu, čtyřiadvacetiletá hvězda z Indonésie, která byla v roce 2018 po Asijských hrách označena jako „Spiderwoman“, letěla sama jako šíp na vrchol patnáctimetrové stěny rychlostí 7,71km/h.

„Jsem šťastná, je to pro mě úžasné. Ale nejsem v nejlepší kondici, podívejte se na moji ruku, na moje prsty,“ prohlásila po závodě Aries Susanti Rahayu.

Rychlé lezení je jednou ze tří disciplín sportovního lezení, které bude poprvé na letních olympijských hrách v Tokiu v roce 2020. Na jaře v roce 2017 rozhodla IFSC, že se budou výkony lezců hodnotit podle toho, jaké budou mít výsledky z tzv. trojkombinace. První disciplínou bude lezení v přírodě, tedy lezení na obtížnost, dále to bude právě „speed climbing“, tedy lezení na rychlost, a také „bouldering“, nejmladší, silově technická disciplína, kdy závodníci polezou na nízkých profilech nad žíněnkou bez jištění.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Červenec 2020 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace