Startuje průzkum občanské společnosti v zemích V4

Ohodnoťte tento článek
(2 hlasů)
logo Visegradské skupiny
logo Visegradské skupiny Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí ČR
Během posledních třiceti let prošly země Visegrádské čtyřky mnoha politickými, ekonomickými a společenskými změnami. Jaký statut má ve společnosti občanská angažovanost a jaké jsou rozdíly mezi Českou republikou, Slovenskem, Polskem a Maďarskem? Tříletý projekt výzkumných agentur MEDIAN a NMS Market research získal finanční prostředky.

Průzkum je spolufinancován členskými vládami V4 skrze Visegrad fund. Tento fond formou grantů a stipendií podporuje umělecké, vzdělávací a další formy spolupráce v rámci střední Evropy.

Každá země má svého koordinátora. Výzkum v České republice a na Slovensku má na starosti agentura MEDIAN, která se věnuje výzkumu trhu, médií a veřejného mínění. v Polsku a Maďarsku výzkumy realizuje agentura NMS Market research věnující se hlavně průzkumu trhu.

„V posledních letech prošly všechny čtyři země výraznými změnami a musely se postavit několika politickým výzvám, ať již se jednalo o pokládání základů nových demokratických států, vymezení role práva, společenské i ekonomické krize či vstup do mezinárodního prostoru. Jak aktivní jsou občané těchto zemí dnes?“ ptají se organizátoři průzkumu. Výsledek bude hotov a prezentován za tři roky.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Září 2020 »
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace