Svatba japonské princezny. Kvůli sňatku přišla o titul

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Princezna Ajako
Princezna Ajako Zdroj: Wikimedia Commons
Tokio - Japonská princezna Ajako se v pondělí v Tokijském chrámu Meidži provdala za neurozeného muže. Kvůli svatbě se musela vzdát svého titulu spolu se všemi výhodami člena císařské rodiny.

Princezna oficiálně ztratila urozený titul po svatbě s Keiem Moriyem, zaměstnancem japonské přepravní firmy Nippon Yusen K. K. Manželé spolu uzavřeli sňatek během tradičního šintoistického obřadu, kterého se účastnili i členové císařské rodiny.

„Jsem velice šťastná, že s námi tolik lidí mohlo oslavit naši svatbu. Budeme se snažit, abychom byli pár, jakým byli i mí rodiče, “ řekla nyní už bývalá princezna novinářům po skončení obřadu.

Princezně i po svatbě zůstane čestné místo v dobročinných organizacích a také dostane od japonské vlády jednorázovou částku 107 milionů jenů (zhruba 21,5 milionů korun), aby si mohla udržet svůj současný životní styl. Stejnou částku obdržela i starší sestra bývalé princezny Noriko Sengeová, když se v roce 2014 vdala za neurozeného muže.

S odchodem princezny Ajako se počet členů císařské rodiny snížil na 18, z toho 13 žen. Řídnoucí řady rodinných příslušníků jsou důvodem zvýšených obav společnosti o stabilitu následnictví.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Duben 2019 »
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace