Tomio Okamura chce zestátnit ČT a ČRo

Ohodnoťte tento článek
(2 hlasů)
Tomio Okamura
Tomio Okamura Zdroj: Facebook - Tomio Okamura - SPD
Praha - Tomio Okamura chce zestátnit Českou televizi a Český rozhlas. Řekl to v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu. Jeho hnutí nesouhlasí s koncesionářskými poplatky a myslí si, že hospodaření jak ČT tak ČRo není transparentní. 

Tomio Okamura včera v rozhovoru pro Radiožurnál řekl, že chce zrušit nynější financování České televize i Českého rozhlasu, tedy veřejnoprávních médií v České republice. „Jestli někdo má problémy s hospodařením, tak je to Český rozhlas a Česká televize. A my to chceme změnit. To znamená, že chceme zrušit koncesionářské poplatky, zestátnit to, a aby byl jasný dohled nejvyššího kontrolního úřadu nad vaším hospodařením,“ řekl předseda strany Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura. Reagoval tak na otázku týkající se financování jeho bývalého hnutí Úsvit, kdy byl podezřelý z vytunelování strany. „Tady je to totálně netransparentní. Například Český rozhlas Plus vytvářel z veřejných peněz kreslenou karikaturu, kde mě zesměšňoval před volbami. Kdo mu na to dal peníze? Koncesionáři. Kdo jim to v Českém rozhlasu Plus dovolil?“ pokračoval Okamura.

K Okamurově prohlášení se vyjádřil generální ředitel ČRo René Zavoral, ředitel ČT Petr Dvořák nebo Syndikát novinářů České republiky. Všichni jeho prohlášení odmítli a jasně se od tohoto názoru distancovali. Jeho výroky dle Reného Zavorala ohrožují principy demokracie v naší zemi. Vyjádřili se také někteří politici. Například vítězové letošních voleb hnutí ANO nemíní koncesionářské poplatky zrušit. Naopak na tiskové konferenci Jiří Ovčáček potvrdil skeptický názor prezidenta Miloše Zemana na dnešní financování ČT a ČRo. 

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Květen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace