Uber v Londýně v nejbližších dnech dojezdí

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Auta Uber se v Londýně už brzy stanou minulostí
Auta Uber se v Londýně už brzy stanou minulostí Zdroj: Reuters
Londýn - Dopravní firma Uber má v nejbližších dnech zmizet z londýnských silnic. Informovala o tom během včerejška televizní stanice Sky News. Podle všeho se tak rozhodl správní orgán Transport for London (TfL) poté, co shledal soukromou firmu neschopnou poskytování nabízených služeb. Vedoucím pracovníkům americké společnosti sdělil, že jim licenci s datem vypršení 30. září neobnoví.

Starosta Londýna, Sadiq Khan, ve svém prohlášení na sociálních sítích uvedl, že firma „nevyhovuje standardům, které jsou pro poskytování taxi služeb nezbytné a rozhodnutí plně podporuje".

Společnost, která zaměstnává přes 40 000 řidičů, se rozhodla proti tomuto rozhodnutí postavit a svá práva hájit u soudu. 

Správní orgán města Londýn licenci prodloužil naposledy v březnu 2017, s lhůtou trvání čtyřech měsíců. Transport for London se na fungování firmy zaměřil poté, když firma odmítla pro své řidiče zavést povinné vstupní testy ověřující znalost anglického jazyka, což je mimo jiné nutností k dosažení licence pro standardní taxikáře. Zvyšuje to tak míru bezpečnosti pro zákazníky. Právě to patří k oficiálním důvodům pro zamítnutí žádosti o prodloužení licence.

Generální manažer Uber Londýn, Tom Elvidge, se k celé věci staví odmítavě. Jedná se podle něj o rozhodnutí, které zbaví tisíce řidičů jejich práce a zkomplikuje dopravu obyvatelům Londýna. „Londýňané tak přijdou o pohodlnou a finančně dostupnou formu přepravy," uvádí Elvidge.

Služba na trhu funguje od roku 2009 a ročně ji v Londýně využívá zhruba 3,5 milionu lidí, včetně turistů.  

 

 

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Duben 2019 »
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace