Univerzita Palackého spustila projekt mapující koronavirus v Olomouckém kraji

Ohodnoťte tento článek
(2 hlasů)
Koronavirus v Olomouckém kraji
Koronavirus v Olomouckém kraji Zdroj: Katedra geoinformatiky UP
V tomto nelehkém období by měl každý přiložit ruku k dílu. Po medicích a učitelích se zapojují i další studijní obory. Jako například katedra geoinformatiky. Pod vedením Rostislava Nétka vzniká a dále se aktualizuje interaktivní mapa o novinkách a počtech nakažených v Olomouckém kraji.

 Chtěl bych se zeptat proč Vás to vlastně napadlo? Jaký byl ten prvotní impuls?

Prvotním impulsem byla nepřehlednost informací ohledně koronaviru v rámci Olomouckého kraje, zejména jejich neuspořádané zpracování. Proto jsme se rozhodli vše sjednotit na jedno místo a občanům usnadnit situaci.

Jak dlouho vám trvalo tento projekt realizovat?

Zprovoznit základní funkcionalitu byla otázka prvních 24 hodin. Projekt dále ladíme, doplňujeme aktuality z dalších informačních zdrojů a přidáváme další funkce.

Myslíte si, že se nějak liší od jiných interaktivních map, které mapují rozšíření koronaviru v ČR?

Myslíme si, že projekt je unikátní jednak sjednocením různých informačních zdrojů na jedno místo, a jednak lokalizací událostí do mapy. Uživatelé tak mají přehled o aktuální situaci v okolí jejich bydliště z více různých zdrojů.

Odkud získáváte data a informace?

Část dat pro naši mapu získáváme z oficiálních datových zdrojů, například webu Olomouckého kraje. Aktuality potom přebíráme ze zpravodajských portálů, sociálních sítí a prohlášení státních orgánů.

 Jak velký tým na mapě pracuje?

Intenzivně na aplikaci pracujeme čtyři a další spolužáci nám pomáhají. Velmi cenná je pro nás i pomoc a zpětná vazba z řad vyučujících z naší katedry.

Spolupracujete nějakým způsobem s městem Olomouc nebo s Olomouckým krajem?

V současné době ne. Rádi bychom však aplikaci rozšířili o další, případně co možná nejaktuálnější data, a spolupráci s krajem i městem jsme velmi otevřeni.

Co plánujete s mapou do budoucna?

Po dobu trvání pandemie se budeme snažit mapu vylepšovat a samozřejmě na ní budeme zveřejňovat aktuální data ohledně koronaviru. V budoucnu by pak mohla sloužit jako záznam o nákaze koronavirem v Olomouckém kraji, například formou nějaké časové osy.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Srpen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace