V Pevnosti poznání v Olomouci se to bude hady jen hemžit

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
,,Odpudiví nebo kouzelní" v Pevnosti poznání
,,Odpudiví nebo kouzelní" v Pevnosti poznání Zdroj: pevnostpoznani.cz
Olomouc - V expozici Živá voda se zabydlí plazi a obojživelníci. Akce nesoucí název ,,Odpudiví nebo kouzelní“ ohromí nejednoho návštěvníka.

V Pevnost poznání se o víkendu 2. a 3. března zabydlí desítky plazů i několik druhů obojživelníků a bezobratlých živočichů. Těšit se můžete na užovku stromovou, největšího hada České republiky, dále pak také na krásné starobylé želvy - kajmanku supí a kajmanku dravou. 

Chovatelé budou připravení odpovědět na nejrůznější dotazy a zoologové upozorní třeba na fakt, že existují i hadi, kteří se neživí hlodavci. „Někteří dokonce žerou hmyz, jako třeba malá užovečka drobná, která pochází z Řecka a Blízkého východu,“ láká na program organizátor Pavel Javůrek.

V rámci akce budou probíhat také přednášky, a to v sobotu i v neděli. Každý den od 14:00 se posluchači vydají za herpetofaunou do balkánské země orlů a od 16:00 se návštěvníci dozví, jaké komplikace se mohou pojit s výzkumem obojživelníků a plazů.

„Návštěvníci si zvířata budou moci vzít do ruky nebo se s nimi i vyfotit. Na vlastní kůži budou moci zjistit, zda jsou tito mnohdy obávaní živočichové studení a odpudiví, nebo naopak kouzelní,“ doplnila koordinátorka sekce biologie Alena Vláčilová. Výstava je určená pro celou rodinu a je zdarma v rámci běžného vstupného.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Září 2020 »
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace