Ve Staré Aréně se bude slamovat

Ohodnoťte tento článek
(1 Hlasovat)
Výherce minulého ročníku Anatol Svahilec
Výherce minulého ročníku Anatol Svahilec Zdroj: www.slampoetry.cz
Ostrava – V ostravském klubu Stará Aréna se  v sobotu 7. listopadu odehraje už počtvrté regionální kolo unikátní umělecké soutěže Slam poetry. Zúčastnit se může každý s trochou odvahy a básnického talentu. Vítěz získá možnost postoupit do finálového kola, které organizátoři naplánovali do plzeňské papírny na 5. prosince. Utká se zde 11 vítězů z 10 různých měst.

Slam poetry se svou výjimečností odlišuje od recitačních soutěží i autorských čtení. Důležité není jenom co nám „slammeři“ sdělují, ale také jak. Podstatnou roli hraje i komunikace s diváky. Část z nich, 5-10 lidí, se stává porotou, která výstup hodnotí. Pravidla jsou jednoduchá. Účastníci musí prezentovat svůj text, vejít se do časového limitu tří minut a upustit od jakýchkoli rekvizit. „Když přijdete na Slam poprvé, možná Vás překvapí, jak blízko má básnické slovo k realitě dnešních mladých lidí. Soutěžící se vyjadřují k nejaktuálnějším problémům svým vlastním jazykem, zakletým ve verších. Kvalitní Slam umí mluvit z duše. Právě proto jsou slamové exhibice v republice tak populární,“ uvádí Petr Sedláček, organizátor akce a dramaturg Staré Arény.
I když je to teprve čtvrté postupové regionální kolo, neznamená to, že se předtím v Ostravě nic podobného nekonalo. Pravidelné exhibice se pořádají například na festivalu Colours of Ostrava nebo v Létě před Cooltourem. „Ostravský Slam je ale stále v plenkách. Chybí více odvážných lidí, co se nebojí to zkusit. Nemusíte být básník, umělec ani exhibicionista. Nemusíte rýmovat ani improvizovat. Vyhrát ostravský Slam umí každý. Přitom se hraje o litr a postup do finále. V Brně byste to tak lehké rozhodně neměli. Stará v sobotu večer připomíná ten „zahulenej“ lokál, ve kterém mladý Ginsberg vyskočil na stůl, a křičel cosi o velkých mozcích. Byl bych rád, kdyby se nám podařilo platícím obecenstvem naplnit zrovna tady i větší prostory,“ popisuje organizátor. V minulém roce postoupila do finále Zuzana Kantorová, celkovým vítězem se však stal Anatol Svahilec.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Říjen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace