Nalistujte si příběhy spolu s Týdnem knihoven 2017

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Týden knihoven 2017
Týden knihoven 2017 Zdroj: Facebook Knihovny Mařatice
Uherské Hradiště - Pokud budete mít první říjnový týden, tedy od 2. do 8. října čas, nezapomeňte se stavit v některé z knihoven.V domech moudrosti totiž bude právě probíhat 21. ročník Týdne knihoven. Tuto celostátní akci každoročně vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků. Letošní Týden knihoven bude věnován především práci knihoven s předškolními dětmi a jejich rodinami. Zaměřen bude na podporu čtenářství.

V rámci této soutěže bude také vyhlášena Knihovna roku 2017, kterou uděluje ministr kultury České republiky. Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR vyhlásil letos poosmé soutěž o nejlepší Městskou knihovnu roku 2017. Cílem soutěže je ocenit nejlepší české knihovny a motivovat je k rozšíření a zkvalitnění veřejných knihovnických služeb. V březnu 2018 bude ve všech knihovnách probíhat obdobný projekt s názvem Bookstart.

Do akce Týden knihoven 2017 se také tradičně zapojila knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti, která si pro všechny čtenáře a návštěvníky knihovny v tomto týdnu připravila na všech svých pobočkách bohatý program již od pondělí 2. října až do soboty 7. října. Rodiny s dětmi se můžou těšit na vyrábění lampiónů a také se můžou zapojit do již 19. ročníku Setkání broučků s lampióny, tedy lampiónového průvodu po Uherském hradišti. Ten proběhne v pátek 6. října ve večerních hodinách. Zájemci o registraci do knihovny se můžou v tomto týdnu zaregistrovat na 12 měsíců zcela zdarma. V čítárně knihovna nabízí besedy a přednášky různého typu jako Trénink mentální kondice nebo Jak si užít cestování anebo představení nové knihy Přítelkyně od Táni Keleové-Vasilkové. Zapojí se všechny pobočky Uherskohradišťské knihovny. V Jarošově na děti čeká výtvarná dílnička. Mařatice nabízí ve středu Muzikoterapii a ve Štěpnicích bude probíhat cyklus výstav Seznámení s autory severské literatury, konkrétně se spisovateli z Norska.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Září 2018 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace