VÝSTAVA: Labyrint informací a ráj tisku

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Novinářství je také řemeslo
Novinářství je také řemeslo Zdroj: Fotoarchiv Národního muzea
Praha - K výročí 300 let od prvního vydání periodických novin v českém jazyce vznikla ve spolupráci Národního muzea a Unie vydavatelů výstava, která se věnuje historii tištěných novin a časopisů. Tato výstava probíhá od 17. října do 21. ledna příštího roku v Historické budově Národního muzea.

Výstava provází vývojem žurnalistiky z hlediska technologického, zároveň ukazuje, jakým způsobem na noviny působila politika a proměna společnosti. Výstavu doplňují glosy, které návštěvníkům zprostředkovávají pohled na dané období či téma. K vidění jsou zde i dobové předměty z 19. století, například nejstarší české či německé noviny, stůl Karla Havlíčka Borovského z let působení v Národních novinách, osobní věci Václava Matěje Krameria. Z éry novodobých dějin si zde návštěvníci mohou prohlédnout třeba počítač používaný v první redakci Blesku (1992). Expozice je průvodcem od nejstarších dějin žurnalistiky až po její dnešní podobu.

Profesionalita, rozmanitost obsahu, popularita názorů a důvěryhodnost informací, to jsou hlavní devízy, kterými se tisk vyznačuje. Tyto hodnoty je potřeba nadále zachovávat a rozvíjet pro udržitelnost vydavatelského odvětví," uvedl Petr Marek, předseda správní rady Unie vydavatelů.

Každý pátek je skupinám středoškoláků přístupná úniková hra Fakescape, jejímž cílem je vzdělávání v oblasti mediální gramotnosti. Hra vznikla pod taktovkou studentů politologie z Masarykovy univerzity v Brně, kteří s touto hrou navštěvují střední školy po celé České republice.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Září 2020 »
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace