Začíná doba adventu. Na co se můžeme těšit v Olomouci?

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Letošní vánoční strom na Horním náměstí
Letošní vánoční strom na Horním náměstí Zdroj: Facebook Vanocnitrhy
Olomouc - V Olomouci se můžete jako každoročně těšit na vánoční trhy na Horním a Dolním náměstí, které vás naladí na tu správnou vánoční atmosféru. Trhy mohou zájemci navštěvovat už od 23. listopadu, kdy byl slavnostně rozsvícen vánoční strom a pokračovat budou až do 24. prosince, kdy celý program završí Půlnoční bohoslužba.

Tradiční vánoční trhy v historickém centru města nabízí i letos pestrý program. Těšit se můžeme na vystoupení řady populárních skupin napříč všemi hudebními žánry, divadelní představení pro malé i velké, adventní zvyky a dobové atrakce a chybět nebude ani vyřezávaný betlém. Na své si přijdou i příznivci zimního bruslení, kteří mohou zdarma využívat otevřené kluziště. To bude denně otevřené až do konce února.

Vánoční trhy v Olomouci nabízejí jako jediné v naší zemi originální kvalitu Norimberského vína a punče. Složení vína je přísně kontrolováno a receptura každého výrobku je po generace stejná. K dostání je tu deset druhů vína a punčů a veškerý sortiment si mohou zákazníci koupit i v dárkovém litrovém balení. Různé druhy punčů, svařeného vína a dalších horkých nápojů najdete samozřejmě na každém vánočním trhu, ale právě Olomouc je vyhlášena svou širokou nabídkou. V „punčovém městečku“ na Horním náměstí můžete ochutnat víno a punče s různým kořením, sladké i hořké, dochucené rumem, griotkou či pomerančem.

Hudební program je velmi rozmanitý. Vystoupí například Marek Ztracený, Voxel, Ready Kirken, Vilém Čok, Děda Mládek Illegal Band, Jakub Děkan, Maxíci, Fleret nebo Laura a její tygři. Poslechnout si můžete vystoupení pěveckých souborů, flétnového souboru, jazzové koledy nebo dechovou hudbu. A samozřejmě nebudete ochuzeni ani o tradiční české koledy.
Na dne 5. prosince pak pořadatelé připravili speciální mikulášský program, jehož součástí bude i mikulášská nadílka pro děti za přítomnosti primátora města Olomouc nebo velkolepý ohňostroj na závěr.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Květen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace