Chodci porušují zákaz vstupu na martinovskou lávku

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Martinovské logo
Martinovské logo Zdroj: https://martinov.ostrava.cz/++theme++ova-theme/img/martin.png
 Ostrava-Martinov - Martinovská lávka, která vede přes Plesenský potok, je nyní zborcená, brání tak v průchodu pěší trasy a cyklotrasy. Někteří chodci i běžci se brodí přes potok, jiní ručkují po zábradlí můstku i přes značku Zákazu vstupu.

Lávka se nachází v místě, kde se Plesenský potok vlévá do řeky Opavy, v chatové oblasti na ulici U Opavice. Tento vodní tok patří mezi přírodní martinovské úkazy. Příroda, která jej obklopuje, se zregenerovala z ničivých důsledků chemického obhospodařování okolních polí, a dnes ji tvoří velké množství rostlin, keřů a stromů doplněné o tůně Plesenského potoka.

O lávku, jako o všechny ostravské můstky, pečuje akciová společnost Ostravské komunikace. Tato společnost také vyhotovila projekt na spravení a rekonstrukci lávky, samotné opravy by měly začít kolem měsíce dubna letošního roku.

Na havarijní stav lávky a nutnost objížďky upozorňují okolní křižovatky. Uzavření lávky se neobešlo bez projevů nesouhlasu a nepochopení. Neznámý pachatel odřezal a odnesl překážky, které bránily v přechodu přes lávku. Ostravské komunikace a.s. již podaly trestní oznámení a nainstalovaly na lávku nové pásky a překážky.

„Vadí mi to a nerozumím tomu, proč se s opravami tak otálí. Místo běhaní po mé oblíbené stezce v přírodě u řeky, teď musím chodit běhat do města. Někdy se odhodlám a potok přebrodím, ale je to pro mě vždy velmi nepříjemné,“ uvedla Adéla Červenková, běžkyně a martinovská rodačka.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Září 2020 »
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace