Zaměstnanci jsou nejspokojenější v Dánsku, Češi jsou na desátém místě

Ohodnoťte tento článek
(0 hlasů)
Společnost Universum zkoumala spokojenost zaměstnanců.
Společnost Universum zkoumala spokojenost zaměstnanců. Zdroj: Vostárek Josef
Kodaň - Nový průzkum společnosti Universum ukázal, že nejspokojenější zaměstnanci jsou v Dánsku. Hned za ním jsou v těsném závěsu Norsko a Kostarika, Česká republika skončila na desátém místě. Česko je ve spokojenosti zaměstnanců lepší než USA, které skončily na 36. místě z 57 států.

Společnost Universum uvádí, že spokojenost zaměstnanců souvisí s celkovou prosperitou ekonomiky. Proto udělala průzkum, ve kterém suverénně vyhrálo Dánsko. Druhé a třetí místo pak obsadily Norsko a Kostarika a na desáté příčce skončila Česká republika.

Výzkum se týkal celkem 57 zemí, kdy nejhůře ze všech dopadla Ghana. Všechny státy od čtvrtého po deváté místo byly evropské - Švédsko, Rakousko, Nizozemsko, Finsko, Belgie a Maďarsko. Něměcko skončilo na jedenáctém místě, hned za Českou republikou.

Zpráva informuje, že důvodem spokojenosti zaměstnanců je rovnováha mezi pracovním a soukromým životem. "Štěstí zaměstnanců je zásadní pro udržení talentů, stejně jako motivované pracovní síly, které přináší skvělé výsledky a průběžně inovuje," řekl portálu The Local manažer výzkumu Iniversum Daniel Eckert. 

Naposledy upraveno:
Jan Nuc

www.myapple.cz

Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Říjen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace