Zápas století: vítězství míří na Slovensko

Ohodnoťte tento článek
(2 hlasů)
Vítězem je Attila Végh
Vítězem je Attila Végh Zdroj: Okttagon MMA, Instagram
Praha - Historicky největší galavečer MMA v České republice, který se konal v sobotu ve vyprodané pražské O2 Aréně přinesl opravdu jedninečnou show. V 9 zápasech z 11 došlo ke knockoutu soupeře hned v prvním kole. Titul šampiona těžké váhy si odnesl podruhé v řadě Michal Martínek. Hlavní zápas večera, díky kterému do Prahy zavítalo 20 000 návštěvníků, však zvítězil slovenský fighter Attila Végh.

Oktagon MMA je největší Česko-Slovenská organizace, která pořádá turnaje bojových sportů u nás. Včerejší 15. pokračování se rozhodně zapsalo do historie. Přípravy tohoto galavečeru probíhaly čtyři roky a organizátory Ondřeje Novotného, bývalého moderátora Robinsonova ostrovu, který se již léta věnuje bojovým sportům a Pavola Nerudu událost stála násobně více než 10 milionů. Do Prahy byl dokonce vypravený i speciální vlak a událost se vysílala do 12 zemí světa včetně USA a arabských států.

Galavečer otevřel zápas, ve kterém se utkal Pavel Salčák a Simon Michálek.  V zápasu došlo k TKO v posledních 5 sekundách před koncem prvního kola. O vítězství se postaral navrátilec do Oktagonu Salčák. Jediný ženský zápas večera se konal jako druhý a nastoupila do něj Slovenka Lucia Krajčovič, účastnice reality show Oktagon Výzva 4 a vícenásobná mistryně světa v thajském boxu, proti Barboře Cypriánové z Liberce. Bohužel Cypriánová tento zápas potvrdila jako náhradnice kvůli nedávné nehodě Slovenské bojovnice Lucie Szábové a to se jí stalo osudným. Rozhočí zápas ukončil v prvním kole a z vítězství se může radovat Krajčovič. O třetí bitvu večera se postaral Slovák Vojto Barborík a Alexandr Bělov z Ruska. Ani tento zápas neměl dlouhého trvání, protože se Rus Bělov při škrcení musel vzdát už v prvním kole. V dalším souboji mezi Jakubem Bahníkem a Matiuszem Legierskim z Polska došlo po 2 minutách prvního kola ke KO. Pro Polského zápasníka to znamená už třetí vítězství pod hlavičkou Oktagonu a po konci zápasu si řekl o pás. Po téměř roční pauze se do klece vrátil Miloš ''Meloun'' Petrášek, který se pokusil o návrat poražením veterána UFC Joachima Christensena. Bohužel však neuspěl a po třech kolech se bodoví rozhodčí rozhodli udělit vítězství Christensenovi. 

První zápas hlavní karty patřil populárnímu herci Jakubovi Štáfkovi, který je znám hlavně ze seriálu Ulice a internetového seriálu s fotbalovou tématikou Vyšehrad. Proti němu se postavil třínásobný otec a slovenský podnikatel Peter Banko. Pro Štáfka to byla v MMA zápase naprostá premiéra a publikum ho přivítalo hlasitými ovacemi. Svého soupeře poslal po 69 sekundách k zemi nevídaným úderem. Jak vtipně poznamenali moderátoři, jednalo se o ''Vyšehradský slap'' a pro Jakuba ''mediálni chcanku'' Štáfka znamenal první vítězství. Zahraniční bojovníci Leonardo ,,Buscapé'' Silva z Brazílie s Polákem Robertem Bryczkem se postarali o aktivní 15 minutový zápas, na jehož konci byl na body 3:0 označen za vítěze Brazilec Silva. Populární slovenský bojovník Gábor Boráros se utkal s Brazilcem Kaikem Britem. Bohužel pro Gábora ani tento zápas neměl dlouhého trvání. Rozhodčí ho musel předčasně ukončit kvůli tržné ráně na Gáborově oku, kterou mu Brito uštědřil kolenem, a která znemožňovala Slovákovi další postup proti soupeři. Předzápas patřil bitvě o pás v těžké váze. Dosavadní držitel titulu Michal Martínek se utkal s dalším bojovníkem se zkušenostmi z UFC Viktorem Peštou. Díky Martínkově tvrdé ráně odcházel po po pár úderech Pešta se zlomenou čelistí a jeho dalším vyzyvatelem se tak stává Martin Buday. ,,Viktora moc respektuju. Je jedním z nejlepších zápasníků, co tu kdy byl, pro mě je to frajer," řekl Martínek ještě v kleci. 

Zápas století - zlatý hřeb galavečera provázela neuvěřitelná atmosféra. První čech v UFC Karlos ''Terminátor'' Vémola vyzval před několika měsíci bývalého slovenského šampiona prestižní organizace Bellator Attilu ''Pumukli'' Végha. Terminátor Karlos byl ukončen v prvním kole po soupeřově tvrdé pravačce.  Attila se však náramně radoval, jeho několikaměsíční dřina se vyplatila a stal se česko-slovenským králem. ,,Už v prvním úderu, co jsem dal, jsem věděl, že ho mám chyceného, jen se k němu nemůžu dostat. Musel jsem přemýšlet a další úder dát tak, abych ho vypnul. Byl to asi čistý úder, kterým jsem ho trefil. Věděl jsem, že padne. Vyhrál jsem, protože jsem byl lepší,'' popsal Végh a dodal: ,,Nedělal jsem žádné trash-talky. Byl jsem ticho a trénoval jsem. Ukázal jsem, že jsem frajer. Nikdy nedělám ze sebe machra, ale tam, kde mám být frajer, tam jím jsem. Stále jsem říkal, že se vše ukáže v kleci a teď se to ukázalo.''. Jeho protivník nejprve na tiskovou konferenci nedorazil, později se ale ukázal a přiznal: ,,Zhroutily se mi všechny sny. Nevím, co se mnou bude, jak se s prohrou vyrovnám. Přišel jsem o všechno, o čem jsem snil. Smlouva s UFC byla opravdu blízko,''a s kapucí na hlavě ještě dodal: ,,Dneska vyhrál lepší a to byl Attila, já odvetu nepotřebuju, ale pokud bude, nastoupí do klece člověk, který už všechno ztratil.''. 

Jestli se zápasníci potkají v odvetném zápase zatím není známo, oba totiž budou brzy čerstvými tatínky a Vémolu navíc čeká operace ramene spojená s půlroční pauzou. I tak se ale příznivci tohoto sportu můžou brzy těšit na další zajímavé souboje, například bitvu o Ostravu, která proběhne v březnu roku 2020 spolu se soubojem žen z Projektu Y.  

Naposledy upraveno:

Média

zápas Terminátor vs. Pumukli Oktagon MMA, Youtube
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Září 2020 »
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace