Zástupci Muzea umění Olomouc požadují odstoupení ministra kultury

Ohodnoťte tento článek
(4 hlasů)
Muzeum umění Olomouc
Muzeum umění Olomouc Zdroj: Wikimedia commons
Olomouc - Zaměstnanci Olomouckého muzea ve čtvrtek navrhli rezignaci ministra kultury, bývalého primátora Olomouce, Antonína Staňka (ČSSD). Učinili tak v otevřeném dopise adresovaném nejen Staňkovi, ale i premiéru Babišovi. Několik desítek zaměstnanců v něm ministrovi vytýká opakovanou dehonestaci muzea. Podle ministerstva muzeum několikrát porušilo zákon o vypisování veřejných zakázek z důvodu netransparentnosti a porušení principu rovných podmínek.

Důvodem vzniku těchto sporů je stavba Středoevropského fóra (SEFO), na kterou již vláda uvolnila 593 milionů korun. Rozsáhlá dostavba muzea v centru Olomouce byla už dlouho naplánovaná architektem Janem Šépkou. Ministerstvo ale rozhodlo, že na projekt musí být vypsána architektonická soutěž.

Situace vyvrcholila úterní tiskovou zprávou ministerstva, vyjadřující se k pondělní panelové diskusi o SEFO a problematice architektonických soutěží. Na této diskusi, konající se v Praze, vedení Olomouckého muzea však nemělo možnost vystoupit. „Ministerstvo veřejnosti podsouvá, že se Muzeum umění Olomouc chce nelegitimním způsobem zmocnit téměř 600 milionů korun na stavbu SEFO. Ministerské prohlášení zpochybňuje nejen právní subjektivitu muzea a jeho odpovědnost, ale i kontinuitu předcházejících kroků ministerstva kultury," píší v dopise zaměstnanci muzea.

Ředitel muzea Michal Soukup podle vlastních slov nyní očekává vlastní odvolání. „Naše indicie jsou, a směřují k tomu audity a další kontroly, aby tuto instituci (Muzeum umění) ovládl jiný ředitel, který bude nějakým způsobem moci rozhodovat o těchto finančních prostředcích," tvrdí Soukup.

Naposledy upraveno:
Pro psaní komentářů se přihlašte

Poslední články

Visit the best review site bbetting.co.uk for Bet365 site.

Články podle data

« Srpen 2020 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Jsme na Facebooku

O portálu

Zpravodajsko-publicistický portál Pres.UPmedia.cz je cvičným médiem, prostorem pro tvorbu studentů oboru Žurnalistika na Katedře mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznikl (ještě jako bezejmenný projekt) na konci roku 2007 s úkolem nabídnout studentům platformu pro veřejné publikování jejich žurnalistické... číst dál

2015 © Pres.UPmedia.cz - Katedra mediálních a kulturálních studií a žurnalistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci | Joomla SEF URLs by Artio | webmaster: petben.cz

Přihlášení nebo Registrace